Titulek: (jana.vondalova@email.cz) Vložil: Jana Vondálová Datum: 14.09.2013

Přiznám se, že patřím ke generaci, která není zvyklá komunikovat touto formou. Náhodně jsem se tedy dostala na tyto stránky a přečetla jsem si články, které se mě týkají. Reaguji tedy se zpožděním.
1. Joe - nevím, komu patří tato zkratka, ale já jsem Vondálová a ne Voldánová, ale to je jedno. Je mi líto, že se ti chtělo z mého hodnocení MS Tap Dance v Riese zvracet. Ať se ti to líbí nebo ne, já si stojím za každým slovem, které jsem napsala. Step bohužel patří mezi disciplíny, které se nedají změřit a proto se hodnocení skládá z názorů několika lidí, aby vzešel relativně objektivní výsledek. Každý porotce vychází ze svých odborných znalostí, zkušeností a názoru na estetično. Hodnotí se tzv. trojdimenzionálním hodnocením-to znamená: technická úroveň, skladba(výběr hudby, vhodnost, choreografický nápad a jeho zpracování po stránce umělecké i prostorové), image( rekvizity, kostým, výraz). Všechny složky jsou rovnocenné a záleží na porotci, jak se s tím popere.
Na mezinárodní soutěži hodnotím soutěžící (každý chce být první, každý do svého vystoupení investoval spoustu práce a financí, každý je přesvědčený o své dokonalosti) a je mi jedno,ze kterého jsou státu.
Pokud není soutěžící s hodnocením porotce spokojený, může po ukončení soutěže za porotcem zajít a zeptat se, proč ho tak hodnotil. Zatím se mi to nestalo a mohlo by se tím předejít emotivním projevům.
Taky bych ráda upozornila na studium, které organizuje ČMTO k získání licence porotce. Je zapotřebí nových tváří a z druhé strany to zase vypadá vše jinak.
2. Kláro, opravdu může mistrovství ČR zorganizovat kdokoli, kdo splní podmínky výběrového řízení ČMTO (bez toho to zatím nejde). Organizuji tuto soutěž dle svých možností s nejlepšími úmysly. Je mi líto, ale není možné vyhovět všem (jedni chtějí medaile druzí poháry). Taky je to otázka peněz. Rozpočet je asi 50.000,- Kč a to neplatím nájem sálu a pracovníky DDM-organizační štáb. Co se týká ČMTO, je to na dlouhou debatu. Sleduj více www stránky a aktivně se účastní seminářů a diskusního fóra. Tam se dají věci řešit. Tyto stránky toho snesou hodně, ale pokud chceš změnu k lepšímu, musíš se o ni postarat a ne jenom pasivně kritizovat. Těším se na soutěž, kterou určitě ráda připravíš, aby naše soubory mohly vycestovat na mezinárodní soutěže.
3.Jano, tento článek se mě sice netýká, ale soutěžní řád dovoluje soutěžit s jednou formací vícekrát. Formace je náročná záležitost na připravu i finanční krytí. Někdy se stane, že teprve časem se vychytají mouchy a je škoda to už odstavit. Naše choreografie mají jepičí život a ne každý rok oplývá vedoucí nebo choreorgaf neotřelými nápady. Buďte tolerantní, čtěte soutěžní řád a nechte to na vedoucích kolektivů, je to jejich vizitka.

Přidat nový příspěvek