Chcete-li nabídnout či sháníte-li použité stepky - využijte sekci bazar stepařských bot
Vaši akci, seminář či jinou stepařskou akci rádi publikujeme v kalendáři akcí.

Diskuze

Titulek: (a.vajdova@seznam.cz) Vložil: Andrea Vajdová Datum: 14.09.2013

Ahoj stepaři, čtu si příspěvky a s některými naprosto souhlasím. například, že na MČR ve stepu už dopředu mohu tušit jak porota ohodnotí vystoupení daného souboru. víte proč, protože každý rok sedí za stolem pořád a tentýž člověk. každý má pak velkou pusu jak je ten porotce nespravedlivý...ale ten porotce už dopředu tuší jaké stepové zdatnosti soubor má. Každý jsme něčím typičtí. je to tak každý rok. pojďme to změnit a udělat si porotcovské zkoušky, můžeme porotcovat a být i na druhé straně. já už jsem to udělala. teším se nato až se ty řady změní. jsem zvědavá jak se nám - vám bude číst o sobě!

Titulek: (jana.vondalova@email.cz) Vložil: Jana Vondálová Datum: 14.09.2013

Přiznám se, že patřím ke generaci, která není zvyklá komunikovat touto formou. Náhodně jsem se tedy dostala na tyto stránky a přečetla jsem si články, které se mě týkají. Reaguji tedy se zpožděním.
1. Joe - nevím, komu patří tato zkratka, ale já jsem Vondálová a ne Voldánová, ale to je jedno. Je mi líto, že se ti chtělo z mého hodnocení MS Tap Dance v Riese zvracet. Ať se ti to líbí nebo ne, já si stojím za každým slovem, které jsem napsala. Step bohužel patří mezi disciplíny, které se nedají změřit a proto se hodnocení skládá z názorů několika lidí, aby vzešel relativně objektivní výsledek. Každý porotce vychází ze svých odborných znalostí, zkušeností a názoru na estetično. Hodnotí se tzv. trojdimenzionálním hodnocením-to znamená: technická úroveň, skladba(výběr hudby, vhodnost, choreografický nápad a jeho zpracování po stránce umělecké i prostorové), image( rekvizity, kostým, výraz). Všechny složky jsou rovnocenné a záleží na porotci, jak se s tím popere.
Na mezinárodní soutěži hodnotím soutěžící (každý chce být první, každý do svého vystoupení investoval spoustu práce a financí, každý je přesvědčený o své dokonalosti) a je mi jedno,ze kterého jsou státu.
Pokud není soutěžící s hodnocením porotce spokojený, může po ukončení soutěže za porotcem zajít a zeptat se, proč ho tak hodnotil. Zatím se mi to nestalo a mohlo by se tím předejít emotivním projevům.
Taky bych ráda upozornila na studium, které organizuje ČMTO k získání licence porotce. Je zapotřebí nových tváří a z druhé strany to zase vypadá vše jinak.
2. Kláro, opravdu může mistrovství ČR zorganizovat kdokoli, kdo splní podmínky výběrového řízení ČMTO (bez toho to zatím nejde). Organizuji tuto soutěž dle svých možností s nejlepšími úmysly. Je mi líto, ale není možné vyhovět všem (jedni chtějí medaile druzí poháry). Taky je to otázka peněz. Rozpočet je asi 50.000,- Kč a to neplatím nájem sálu a pracovníky DDM-organizační štáb. Co se týká ČMTO, je to na dlouhou debatu. Sleduj více www stránky a aktivně se účastní seminářů a diskusního fóra. Tam se dají věci řešit. Tyto stránky toho snesou hodně, ale pokud chceš změnu k lepšímu, musíš se o ni postarat a ne jenom pasivně kritizovat. Těším se na soutěž, kterou určitě ráda připravíš, aby naše soubory mohly vycestovat na mezinárodní soutěže.
3.Jano, tento článek se mě sice netýká, ale soutěžní řád dovoluje soutěžit s jednou formací vícekrát. Formace je náročná záležitost na připravu i finanční krytí. Někdy se stane, že teprve časem se vychytají mouchy a je škoda to už odstavit. Naše choreografie mají jepičí život a ne každý rok oplývá vedoucí nebo choreorgaf neotřelými nápady. Buďte tolerantní, čtěte soutěžní řád a nechte to na vedoucích kolektivů, je to jejich vizitka.

Titulek: (j.vrtelova@centrum.cz) Vložil: Jana Datum: 14.09.2013

Samozrejme i me formace tymu Andrea Praha nepotesila. Je mi opravdu lito, ze v Praze nemaji dost inspirace a fantazie na to, aby vymysleli novou formaci. Bohuzel me udivuje, ze maji tu odvahu toto udelat a popravde, na svete to bude pekna ostuda pokud predvedou to same.

Titulek: (skaspi@email.cz) Vložil: Klára Datum: 14.09.2013

Zdravím všechny příznivce stepu,
Po delší době jsem nahlédla na stránky stepu a zjišťuji, že i já mám co dodat. Ono dlouhodobé mlčení není v pořádku. I já, jakožto stepař, jsem se zúčastnila MČR ve stepu. Proběhlo klasicky, organizačně zvládnuté. Spousta věcí, která mi přišla vždycky vtipná, již ale vtipnými přestávají být. To, že již několik let soutěž uvádí dáma (sice s milým projevem), která opravdu nezvládá anglické názvy stepařských čísel, to, že učastníci, kteří skončí na medailových místech za odměnu dostanou "parádní koláč" a "parádní diplom" apod.

Pokud se nemílím, tak tato titulární soutěž je nominační, čili soutěžící musí být členové ČMTO a opravdu za NEMALÉ roční příspěvky této organizaci si medailový soutěžící zaslouží více než koláčky z domácí dílny... A soutěžní řád ČMTO říká, že na mistrovských soutěží je povinností pro 1 -3 místo zajistit diplom a medaily..(poháry nejsou povinny). Nýbrž medaily jsem na republikové soutěží neviděla již několik let..

Já samozřejmě chápu, že jednoduché tuto soutěž zorganizovat, vše zajistit a obstarat není jednoduché, ale neustále nelze poslouchat, že každý kdo chce, má možnost toto zajistit a soutěž se může konat....

A ještě jedna malá reakce... Ona na soutěži s nominací na mistrovství světa by se opravdu mělo přihlížet i na to, že vítězové budou opravdu reprezentovat republiku a že konkurence není zrovna zanedbatelná. Ony sympatie nejsou vše.......

Titulek: (holler-boy@seznam.cz) Vložil: Martin Janák Datum: 14.09.2013

Děkuji za objasnění problému Dvorany slávy. Už je mi to jasné. Ale co kdyby se počítal i dlouholetý přínos, nebo tak něco? Znám lidi, kteří byli s letošním M ČR již 10x na medailové pozici ( ikdyž žádnou medaili neobdrželi, ale o tom zas až příště...) na republikové soutěži a na světě 7x, z toho 2x ve finále...

Ještě podotýkám, že s Evženem plně souhlasím. Ono se těžko lákají diváci z široké veřejnosti na čísla, která by byla každý rok stejná, bylo by tedy i stejné pořadí a všechny by nás to moc bavilo. A to bychom byli ale překvapeni, kdyby číslo, které loni skončilo první bylo letos zase první, že..?

Záznamy: 276 - 280 ze 310

<< 54 | 55 | 56 | 57 | 58 >>

Přidat nový příspěvekBazar stepařských bot

Zde můžete bezplatně vystavit své použité stepařské boty pro bazarový prodej.

 

Pravidla internetové diskuzní etikety na tomto fóru
 
Diskuze by měla mít smysl a být přínosem, aby se v ní cítili dobře všichni, kteří se umí vyjadřovat slušně a věcně. Nikdy nepište nic, co byste nedokázali druhému říci do očí. Nejdříve přemýšlejte, pak se projevte. Mějte ohled na ostatní. Pište o tom, čemu rozumíte a tak, aby to dávalo smysl. Znáte-li odpověď na kladené otázky, pak ji poskytněte.Mějte svou vášeň pro diskuzi pod kontrolou. Respektujte právo na soukromí druhého. Je věcí každého, zda vystupuje pod svým jménem, nickem, monogramem nebo zcela anonymně. Promíjejte chyby ostatním.

Anketa

Jak se vám líbí nový Step.cz?

Výborný (831)

97%

Nic moc (14)

2%

Strašný (8)

1%

Celkový počet hlasů: 853