Chcete-li nabídnout či sháníte-li použité stepky - využijte sekci bazar stepařských bot
Vaši akci, seminář či jinou stepařskou akci rádi publikujeme v kalendáři akcí.

Diskuze

Titulek: (info@stepujeme.cz) Vložil: Renata Brožová Datum: 14.09.2013

Informace o zkouškách na porotce a trenéry získáte na www.cmto.cz. Půjdete přes nabídku sekretariáty/Úseku vzdělávání/. Tam najdete následující rubriky. Heslo k tomuto nepotřebujete.:
Novinky
Komise vzdělávací
Taneční kongresy
Odborné semináře
Studium I.třídy
Studium II.třídy
Studium III.třídy
Oficiální tiskopisy

Titulek: (otto.koci@firma.seznam.cz) Vložil: Otto Kočí Datum: 14.09.2013

Ahoj Andreo, můžeš mi poradit jak na porotcovskou licenci u ČMTO? Zaplatil jsem příspěvky, jsem členem a ČMTO nebyla ani schopna mi sdělit heslo do jejich webu, kde jsou všechny informace. Nechápu, proč takové věci nemá veřejně na webu. Rád bych si porotce udělal - sice mně asi nikdo nikam nebude zvát - ale to je jedno - aspoň ubyde výmluva, že porotce není kde brát. Díky ua info. Otto Kočí

Titulek: (info@stepujeme.cz) Vložil: Renata Brožová Datum: 14.09.2013

Složit porotcovské zkoušky a soudcovat je konkrétní krok správným směrem. Měl by být následovám, zejména nastupující generací stepařů.

Titulek: (a.vajdova@seznam.cz) Vložil: Andrea Vajdová Datum: 14.09.2013

Ahoj stepaři, čtu si příspěvky a s některými naprosto souhlasím. například, že na MČR ve stepu už dopředu mohu tušit jak porota ohodnotí vystoupení daného souboru. víte proč, protože každý rok sedí za stolem pořád a tentýž člověk. každý má pak velkou pusu jak je ten porotce nespravedlivý...ale ten porotce už dopředu tuší jaké stepové zdatnosti soubor má. Každý jsme něčím typičtí. je to tak každý rok. pojďme to změnit a udělat si porotcovské zkoušky, můžeme porotcovat a být i na druhé straně. já už jsem to udělala. teším se nato až se ty řady změní. jsem zvědavá jak se nám - vám bude číst o sobě!

Titulek: (jana.vondalova@email.cz) Vložil: Jana Vondálová Datum: 14.09.2013

Přiznám se, že patřím ke generaci, která není zvyklá komunikovat touto formou. Náhodně jsem se tedy dostala na tyto stránky a přečetla jsem si články, které se mě týkají. Reaguji tedy se zpožděním.
1. Joe - nevím, komu patří tato zkratka, ale já jsem Vondálová a ne Voldánová, ale to je jedno. Je mi líto, že se ti chtělo z mého hodnocení MS Tap Dance v Riese zvracet. Ať se ti to líbí nebo ne, já si stojím za každým slovem, které jsem napsala. Step bohužel patří mezi disciplíny, které se nedají změřit a proto se hodnocení skládá z názorů několika lidí, aby vzešel relativně objektivní výsledek. Každý porotce vychází ze svých odborných znalostí, zkušeností a názoru na estetično. Hodnotí se tzv. trojdimenzionálním hodnocením-to znamená: technická úroveň, skladba(výběr hudby, vhodnost, choreografický nápad a jeho zpracování po stránce umělecké i prostorové), image( rekvizity, kostým, výraz). Všechny složky jsou rovnocenné a záleží na porotci, jak se s tím popere.
Na mezinárodní soutěži hodnotím soutěžící (každý chce být první, každý do svého vystoupení investoval spoustu práce a financí, každý je přesvědčený o své dokonalosti) a je mi jedno,ze kterého jsou státu.
Pokud není soutěžící s hodnocením porotce spokojený, může po ukončení soutěže za porotcem zajít a zeptat se, proč ho tak hodnotil. Zatím se mi to nestalo a mohlo by se tím předejít emotivním projevům.
Taky bych ráda upozornila na studium, které organizuje ČMTO k získání licence porotce. Je zapotřebí nových tváří a z druhé strany to zase vypadá vše jinak.
2. Kláro, opravdu může mistrovství ČR zorganizovat kdokoli, kdo splní podmínky výběrového řízení ČMTO (bez toho to zatím nejde). Organizuji tuto soutěž dle svých možností s nejlepšími úmysly. Je mi líto, ale není možné vyhovět všem (jedni chtějí medaile druzí poháry). Taky je to otázka peněz. Rozpočet je asi 50.000,- Kč a to neplatím nájem sálu a pracovníky DDM-organizační štáb. Co se týká ČMTO, je to na dlouhou debatu. Sleduj více www stránky a aktivně se účastní seminářů a diskusního fóra. Tam se dají věci řešit. Tyto stránky toho snesou hodně, ale pokud chceš změnu k lepšímu, musíš se o ni postarat a ne jenom pasivně kritizovat. Těším se na soutěž, kterou určitě ráda připravíš, aby naše soubory mohly vycestovat na mezinárodní soutěže.
3.Jano, tento článek se mě sice netýká, ale soutěžní řád dovoluje soutěžit s jednou formací vícekrát. Formace je náročná záležitost na připravu i finanční krytí. Někdy se stane, že teprve časem se vychytají mouchy a je škoda to už odstavit. Naše choreografie mají jepičí život a ne každý rok oplývá vedoucí nebo choreorgaf neotřelými nápady. Buďte tolerantní, čtěte soutěžní řád a nechte to na vedoucích kolektivů, je to jejich vizitka.

Záznamy: 281 - 285 ze 318

<< 55 | 56 | 57 | 58 | 59 >>

Přidat nový příspěvek



Bazar stepařských bot

Zde můžete bezplatně vystavit své použité stepařské boty pro bazarový prodej.

 

Pravidla internetové diskuzní etikety na tomto fóru
 
Diskuze by měla mít smysl a být přínosem, aby se v ní cítili dobře všichni, kteří se umí vyjadřovat slušně a věcně. Nikdy nepište nic, co byste nedokázali druhému říci do očí. Nejdříve přemýšlejte, pak se projevte. Mějte ohled na ostatní. Pište o tom, čemu rozumíte a tak, aby to dávalo smysl. Znáte-li odpověď na kladené otázky, pak ji poskytněte.Mějte svou vášeň pro diskuzi pod kontrolou. Respektujte právo na soukromí druhého. Je věcí každého, zda vystupuje pod svým jménem, nickem, monogramem nebo zcela anonymně. Promíjejte chyby ostatním.

Anketa

Jak se vám líbí nový Step.cz?

Výborný (869)

90%

Nic moc (51)

5%

Strašný (42)

4%

Celkový počet hlasů: 962