The Great Gatsby Show

Jestli se chcete dobře pobavit při živém kabaretu, tanečních číslech, stepu, zpěvu, prvorepublikové obsluze, jestli máte rádi 20., 30. léta s jejich noblesou, jazzem a swingem a to vše v Praze - neváhejte a navštivte The Great Gatsby Show.
 

Tak nejprve o prostoru - ten je totiž nezbytnou součástí tohoto zážitku. Jde o víceúčelový sál v Royal Cinema Theatre v Praze na Vinohradech v Maceškově paláci. O historii paláce a pana Emanuela Macešky, vyučeného řezníka, uzenáře a pražského obchodníka, bylo již napsáno dost, tak tedy jen pár faktů. Palác byl postavený v roce 1923, dříve zde bylo Bio Illusion, od roku 2014 zde hostí Royal Cinema Theatre, který provozuje francouz žijící v Praze pan Jean Christophe Gramont. Mimochodem - seděl u stolu hned vedle nás ..

Show je inspirována románem Velký Gatsby a samozřejmě filmem, který jsem si pustil ten den odpoledne, než jsme šli s mojí paní na představení (ten nový s Di Capriem). Film mně tolik nezaujal, vlastně jsem při něm usnul, show ale byla úplně jiná káva. Je to celé o oněch 30.letech, styl, hudba, jazz, tanec ..
 
Roayl je báječný prostor, který jsme poznal před 2 lety, když v něm byla závěrečná show Annual Prague City Tap Festival, který pořádal Pavel Strouhal. Potkal jsem se tam s Bárou Burden, která žije dlouhodobě v USA. Můj zážitek tehdy umocnila nejen skvělá Becherovka :), ale zejména osobní setkání a seznámení s Jason Samuel Smithem na baru :)
 
Skvělé na Royalu je jakýsi, dnes málo vídaný, prvorepublikový zájem obsluhy o hosty - uvedení ke stolu, měli jsme VIP lístky, obsluha během představení - a samozřejmě noblesa prostoru a jeho detailů. Také gastronomie je na vysoké úrovni.
 
 
Měli jsme prvotřídní místa, přímo proti schůdkům na podium, kde se zpívalo, tančilo a také chodilo dolů mezi diváky je zapojovat do akce. Což si na vlastní kůži vyzkoušela moje paní. Hlavní průvodce a zpěvák ji vyzval k tanci, k mému velkému veselí. Naštěstí se mě vyhnula podobná akce, snad až jen na poslaný polibek jedné tanečnice v úvodu :)
 
Co více říci k hodinovému představení? Snad, že kabaret nemůže nikdy umřít. Zážitek z živé show byl skvělý. Pěvecká čísla a taneční byla famózní. Mělo to vysokou úroveň. Bohužel se nemohu nikde na webu dopátrat jmen vystupujících, abych je mohl jmenovat a ocenit přímo .. Zpěv a tanec doprovázala akrobatická vystoupení, etuda pantomimy a také step v podání Václava Mušky. Step jsem sledoval samozřejmě mírně jinak, než jako nezúčastněný divák, a musím říci, že bohužel by si zasloužil lepší produkční aranžmá. Nebyl skoro vůbec slyšet a to jsem seděl v první řadě. Zasloužil by si také jistě více čísel. Máme (nejen) v Praze tolik skvělých stepařů, kteří by zvádli se zapojit!
 
 
Celkově - byl to báječný večer - mohu rozhodně doporučit.
Lístky jsou k dispozici zde :-) https://www.ticketportal.cz/event.aspx?id=-179995
 
Na závěr jedna fabulace: Royal by bylo výborné místo k realizaci stepařského kabaretního představení. Najde se někdo, kdo zdvihne rukavici a vytvoří tak např. pražskou show Cotton Club?? Věřím, že pan Jean Christophe Gramont by byl nadšený ..
 
Otto Kočí
prezident Českomoravského stepařského svazu
www.step.cz

 

Fotogalerie: The Great Gatsby Show

Tato fotogalerie je prázdná.