Chcete-li nabídnout či sháníte-li použité stepky - využijte sekci bazar stepařských bot
Vaši akci, seminář či jinou stepařskou akci rádi publikujeme v kalendáři akcí.

Diskuze

Titulek: Míša Fridrichová (fridrmic@email.cz) Vložil: Míša Fridrichová (fridrmic@email.cz) Datum: 20.09.2013

Dobrý den, prodám černé dámské stepařské polobotky Grishko - velikost 38, používané cca 1 rok, v dobrém stavu, za 1000,- (nebo dohodou). Původní cena 2.800,-. V případě zájmu ráda zašlu fotografie. Osobní odběr v Praze nebo Olomouci, abyste si je mohli zkusit a prohlédnout. K botám daruji nebo prodám za symbolickou cenu knihu Duše vašich nohou - průvodce stepařskou technikou pro tanečníky a učitele. V případě zájmu mne prosím kontaktujte na email.

Titulek: Re: Míša Fridrichová (fridrmic@email.cz) Vložil: Marika Datum: 08.10.2013

Dobrý den, jsou ještě boty volné? Děkuji za odpověď.

Titulek: Pavel Strouhal (buhtance@seznam.cz) Vložil: Pavel Strouhal (buhtance@seznam.cz) Datum: 20.09.2013

Dobrý den,
dovolte mi pozvat Vás a členy Vašeho tanečního studia na PRAGUE CITY TAP FESTIVAL 2013, druhý ročník festivalu stepu, body percussion a dalších přidružených stylů tance a hudby.

Festival je společnou myšlenkou mojí a Jasona Samuelse Smithe, který je v současnosti považován za jednoho z nejlepších stepařů světa a je zakladatelem a ředitelem Los Angeles Tap Festival.

Mezi letošní lektory se po boku Jasona Samuelse Smithe, Michelle Dorrance a Chloe Arnold zařadí i staronové tváře – Avalon Rathgeb ( UK ) Carli Jefferson, Václav Muška, Kateřina Marie Fialová - několikanásobná mistryně světa ve stepu, a beat boxerský šampion, TinyBeat.

Vedle pětidenního workshopu ve zbrusu novém tanečním centru STAGE na Vinohradech ( www.stagepraha.cz ) se můžete těšit i na večerní párty, Jam Session, diskusi s lektory, Prague City Tap Cutting Contest ( Battle ), jehož vítězové v jednotlivých kategoriích získávají stipendium na další ročník, nebo závěrečný Koncert spojený s showcasem, kde můžete předvést své umění.

Festival se uskuteční ve dnech 12. – 17. srpna 2013. Pro mimopražské účastníky jsou domluveny slevy v několika hostelech / hotelech v okolí.

Přímo ve studiu bude možnost nadstandardního a přitom levného občerstvení formou sushi, těstovin, salátů a nealkoholických nápojů.

Letos oproti loňsku nabízíme i specielní lekce pro děti a úplné začátečníky!

Lekce Beat Boxu pro úplné začátečníky!

Nabízíme možnost platby i pomocí systému PayPal!

Nabízíme skupinové slevy!
Pro žádost o skupinovou slevu nejprve piště na: buhtance@seznam.cz

VÍCE INFORMACÍ NA: www.tapfestival.cz

Pojďme společně na pár dní proměnit Prahu ve světovou metropoli stepu !

S jakýmikoliv dotazy mě neváhejte kontaktovat.

S úctou,
Pavel Strouhal

Titulek: Pavel Kukula (pavelkukula@seznam.cz) Vložil: Pavel Kukula (pavelkukula@seznam.cz) Datum: 20.09.2013

Dobrý den,
s určitým časovým odstupem musím konstatovat, že na letošním MČR převážně vítězil - s výjimkou několika málo čísel - jednoduchý styl, vybavený pouze základními stepovými kroky. Mnohá stepová čísla jsou rok co rok stejná a myslím, že to rozhodně není příliš pozitivní pro vývoj stepu. Mrzí mě to, ale to vše jsou pouze mé pocity.
Co však považuji za zásadní a prokazatelný nedostatek letošního MČR, je mizerné ozvučení celé této akce. Ve vyšších patrech nebylo slyšet hudbu ani step, což pokazilo zážitek nám divákům. Problematické však je, že hudební podklad často neslyšeli ani soutěžící. Zvukař neustálým regulováním hlasitosti v průběhu skladby mnohým stepařům výrazně ztížil soutěžní vystoupení.
Tímto svým vyjádřením ovšem nechci upírat zásluhy za uspořádání tohoto mistrovství, nelze než souhlasit s názorem, že organizace akce takového rozsahu je velmi náročná.
Na okraj bych rád podotkl, že nevnímám nějakou nevraživost mezi soutěžícími.
Komunikují spolu přes sociální sítě, na soutěži se spolu družně baví a vzájemně se těší na férovou konfrontaci svého stepařského umění.
Pavel Kukula

Titulek: Jirka Potůček (jirka.potucek@gmail.com) Vložil: Jirka Potůček (jirka.potucek@gmail.com) Datum: 20.09.2013

Srdečný pozdrav všem stepařům,
již podruhé jsem měl tu čest být vedoucím soutěže na Vašem mistrovství a mohu říct, že je to pro mě osobně v celé taneční sezóně jeden z největších zážitků. Pohodová atmosféra, srdečnost, disciplinovanost všech tanečníků. Vždy mě "dostane" to, co na jiných soutěžích nevidím - i ten poslední si odnese svou odměnu ve formě potlesku celého sálu a sál je plný vždy až do konce.
Velmi se tedy divím tomu, co zde čtu. Organizace a příprava mistrovství takovém rozsahu, jakým MČR TAP DANCE je, je velmi těžká práce, která zasáhne činnost celého tanečního klubu. TS Andrea je v posledních jediným účastníkem výběrového řízení na pořádání mistrovství a mohu vám říci, že organizaci a zajištění soutěže věnuje opravdu hodně svého času. Tento rok se dokonce TS Andrea přihlásilo až do druhého kola výběrového řízení, protože to vypadalo, že se pořadatelství vůbec nikdo neujme. Organizace letošního ročníku byla navíc zkomplikována nutným přesunem na jiné místo dva týdny před soutěží díky rozhodnutí Úřadu městské části P9. Málokdo z vás si to možná uvědomuje, že pořadatel vám tímto dělá velmi nevděčný servis a ještě na úkor svých výsledků - mnoho z trenérů, choreografů i tanečníků se nemůže plně soustředit na svůj výkon (či výkon svých svěřenců), protože musí zároveň plnit další úkoly při organizaci soutěže. Divíte se pak, že mají radost ze svého úspěchu?
Protože jsem ve funkci vedoucího soutěže v GARANTEM hladkého a dle pravidel správného průběhu soutěže, velmi se mě osobně dotýká jakékoliv nařčení z nějakého "cinknutí" výsledků nebo "odřezání cesty do SRN" soupeřům. Poroty a jejich hodnocení jsou vždy kamenem úrazu na tanečních soutěžích, ale způsob jakým bývá složena porota na MČR ve stepu je jedním z nejspravedlivějších s jakým jsem se na soutěžích setkal.
Proč si to myslím, protože byly zajištěny následující věci:
1. Mistrovství by měli hodnotit především odborníci nezávislí na zúčastněných klubech
2. Porota se svým složením velmi blížila porotě na mezinárodních soutěžích např. v Riese a pokud se mají vybrat reprezentanti právě na takovou soutěž, kdo jiný by je měl vybírat
3. Byl zajištěn systém sedmi porotců na disciplinu a výsledky byly pečlivě vyhodnocovány pomocí skatingu, který eliminuje nejen chyby v hodnocení, ale eliminuje i záměrné nadhodnocování nebo podhodnocování jednotlivých porotců (až 3 zaujatá hodnocení ze 7 jsou skatingem eliminovány).

Moje přesvědčení je takové, že celá soutěž i její hodnocení probíhalo naprosto v duchu fair play. Samozřejmě nevidím do hlav jednotlivých porotců a jistě se může u některých stát, že mírně nadhodnotí choreografii organizátora (pokud se cítí na jeho soutěži dobře), stačí si však zkontrolovat podrobné výsledky všech disciplin, že se nic takového nestávalo. Porota hodnotila naprosto jasně podle svého nejlepšího svědomí a často bylo hodnocení natolik "rozházené", že nelze porotce z ničeho podezírat. Stačí se dobře podívat na podrobné výsledky na adrese https://dcs.czechdance.org/akce-detail-vysledkova-listina.cdo?id=486 kde si můžete opravdu podrobně vše prohlédnout.
Nařčení z nějakého ovlivňování výsledků od člověka, jehož dlouholeté práce v tanečním oboru si velmi vážím mě opravdu velmi mrzí. Navrhuji vám však jednu věc, staňte se příští rok vy pořadatelem takové soutěže a ukažte ostatním, jak má taková soutěž, ze které odjedou všichni tanečníci, trenéři i diváci spokojeni a to včetně fair play hodnocení, vypadat.

Bc.Jiří Potůček, vedoucí soutěže

Záznamy: 31 - 35 ze 318

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Přidat nový příspěvek



Bazar stepařských bot

Zde můžete bezplatně vystavit své použité stepařské boty pro bazarový prodej.

 

Pravidla internetové diskuzní etikety na tomto fóru
 
Diskuze by měla mít smysl a být přínosem, aby se v ní cítili dobře všichni, kteří se umí vyjadřovat slušně a věcně. Nikdy nepište nic, co byste nedokázali druhému říci do očí. Nejdříve přemýšlejte, pak se projevte. Mějte ohled na ostatní. Pište o tom, čemu rozumíte a tak, aby to dávalo smysl. Znáte-li odpověď na kladené otázky, pak ji poskytněte.Mějte svou vášeň pro diskuzi pod kontrolou. Respektujte právo na soukromí druhého. Je věcí každého, zda vystupuje pod svým jménem, nickem, monogramem nebo zcela anonymně. Promíjejte chyby ostatním.

Anketa

Jak se vám líbí nový Step.cz?

Výborný (869)

90%

Nic moc (52)

5%

Strašný (43)

4%

Celkový počet hlasů: 964